poniedziałek, 1 stycznia 2018

Nowość Nivea ➡ wzmacniający szampon micelarny

Nowy rok to nowe możliwości i nadzieje na spełnienie marzeń. Czego Wam serdecznie życzę :) 
Z początkiem Nowego Roku przychodzę do Was z nowym postem w którym to przedstawię swoją opinię na temat micelarnego szamponu do włosów od Nivea. Jest to nowość, którą niedawno dopiero można zauważyć na półkach sklepowych. Z pewnością widziałam go już w Rossmannie i z czasem pojawi się również we wszystkich tego typu drogeriach (być może już jest). 
Szampon ma plastikowe, przezroczyste opakowanie o pojemności 400 ml. Zamykany i otwierany za pomocą zakrętki na klik co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy nacisnąć mocniej na wyznaczony punkt na zakrętce, a otwór otwiera się automatycznie. Nie trzeba odkręcać zakrętki, ani otwierać co w przypadku mokrych, często wilgotnych rąk może być problematyczne. 
Szampon ma konsystencję lekko gęstą, lejącą. Wydobywa się go poprzez naciśnięcie na opakowanie, co sprawia, że sami decydujemy o jego ilości która jest potrzeba do umycia naszych włosów. W przypadku tej wersji szamponu mam wrażenie, że pieni się średnio. Nie wiem czy tylko ja tak mam :P
Podczas mycia głowy wyczuwa się lekki, przyjemny zapach. Natomiast po umyciu jest on prawie nie wyczuwalny, a po wysuszeniu naszych włosów znikomy. 
Wzmacniający micelarny szampon do łamliwych włosów używam już jakiś czas. Moje włosy za każdym razem po umyciu są puszyste i dobrze oczyszczone. Skóra głowy nie jest podrażniona, a także to co najważniejsze ten szampon nie wywołał u mnie łupieżu.
Podsumowując szampon zachęca już samym wyglądem, ale również i nazwą. Do tej pory zazwyczaj słyszano o płynach micelarnych do twarzy, a tu taka niespodzianka :) Drugą sprawą jest skład i zapewnienie producenta o braku jakichkolwiek silikonów, parabenów i barwników. Składnik, który przykuwa jednak uwagę i który jest opisany z tyłu opakowania to SLES ➡   (Sodium Laureth Sulfate). Nie jest zły, aczkolwiek mógłby być zastąpiony czymś innym :)
Ostatnią sprawą jest wydajność. Pod tym względem spisuje się podobnie jak inne szampony. Wszystko zależy od częstości mycia głowy.
Cena około 18 zł / 400 ml (moim zdaniem zbyt wysoka).
Poznaliście już ten szampon ? :)
Co o nim sądzicie ?

Pozdrawiam

lu ciam :*